İnternetSosyal MedyaTeknoloji

ZOOM PROGRAMI NASIL KURULUR

ZOOM PROGRAMI NASIL KURULUR
ZOOM NEDİR: Zoom kısaca Zoom Video Communications tarafından geliştirilen bir video konferans programıdır. Zoom’un resmi sitesine ise bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz, https://zoom.us/download

Zoom 21 nisan 2011 tarihinde kurulmuştur. Zoom programının günümüzde kullanımının artmasının başlıca sebebi dünya genelinde patlak vermiş olan (covid-19) koronavirüstür. Bu dönemde okulların uzaktan eğitime geçmesi , iş yerlerinin uzaktan çalışmaya başlaması gibi sebepler zoom programının kullanımını arttırmıştır.

ZOOM PROGRAMINI TELEFONA İNDİRİP KULLANMA
Zoom programını Android telefona indirmek için Play Store’dan kolayca indirip girebilirsiniz. Uygulamaya girdiğinizde direk karşınızda ‘Join Meeting’ tuşu bulunur bu tuşa basıp öğretmeninizin veya toplantısına gireceğiniz kişinin ID sonrasında şifre var ise şifresini girip toplantıya erişebilirsiniz.
IOS telefonlarda App Store’den indirdikten sonra süreç aynı işler uygulamaya girip aynı yolları izledikten sonra kolayca toplantıya katılabilirsiniz.

ZOOM GİRİŞ YAPMA (SIGN UP)
Zoom programını indirmek için siteye girdiğinizde karşınızda sign up yani kaydol tuşu bulunur. Bu tuşa bastıktan sonra karşınıza şöyle bir ekran gelir;

Bu erkanda uygulamaya E-mail adresiniz veya Facebook hesabınız ile kaydolabilirsiniz. E-mail adresiniz ile giriş yaptıysanız E-mail adresinize bir posta gelecek o postadaki linke veya tuşa basarak giriş yapabilirsiniz.
Giriş yaptıktan sonra bu ekran gelecektir yukarıdan ‘JOIN A MEETING’ dedikten sonra ID’ girince sizi bir ekrana atar ve bir dosya indirir. Eğer indirme işlemi otomatik olarak başlamadıysa;

‘Don’t have Zoom Client installed? Download Now’ linkine tıklayarak indirme işlemini manuel olarak başlatabilirsiniz. Eğer programı indirmek istemiyorsanız altındaki ‘Having issues with Zoom Client? Join from Your Browser’ linkine tıklayarak internet üzerinden katılabilirsiniz.
Linke tıkladıktan sonra inen programı çalıştırdıktan sonra;
Ekranımıza bu yüklenme ekranı gelecek yüklenme tamamlandıktan sonra uygulama otomatik çalışacaktır. Çalışmazsa masaüstüne gelen kısayoldan manuel olarak çalıştırabiliriz.

 

 

Bu ekran geldikten sonra öğretmenimiz veya toplantısına gireceğimiz kişinin ID’si ve var ise şifresi ile birlikte giriş yapabiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu