Site icon BilgiAlemi

Yanlar Kısa Üstler Uzun Erkek Saç Modelleri

Saç stili erkek görünümü için en önemli etmenlerin başında gelmektedir. Yanlar kısa üstler uzun erkek saç modelleri sayesinde görünümünüze farklı bir hava katabilir ve aynı zamanda da çok daha etkileyici bir karizma elde edebilirsiniz. Yine uzun erkek saç modelleri giyim tarzına da uygun şekilde seçilmelidir.

Yanlar Kısa Üstler Uzun Saç Modelinde Dikkat Edilecekler

Tercih edilecek yanlar kısa üstler uzun saç modeli için öncelikle kafa yapısının dikkate alınması gerekiyor. Kafa yapısının yanında yüz yapısının da dikkate alınması gerekmektedir. Daha keskin hatlara sahip erkeklerde yanların kısa halde kesilmesi, yüz simetrisini daha iyi şekilde ortaya çıkaracaktır. Bunun yanında giyim tarzına göre de bu modellerin seçilmesi daha iyi olacaktır. Örneğin spor giyim tarzını seviyorsanız yanlar kısa üstler uzun saç kesimi oldukça iyi görünecektir. Bunun yanında işiniz gereği klasik giyim tarzını seviyorsanız üst kısımları çok fazla bırakmamak ve yanlardan bir nebze daha uzun tutmak daha iyi sonuçlar almanıza imkân tanıyacaktır.

Yanlar kısa üstler uzun saç bakımı da oldukça kolay olmasına karşılık yine azami dikkati gerektirmektedir. Buna göre saçlarınıza düzenli olarak bakım yapmalı ve saçların beslenmesine olanak tanınmalıdır. Özellikle üst kısmından yani uzun olan kısmın taranmasına dikkat göstererek, tarzınıza göre tarama ve şekil verme yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Sık Tercih Edilen Yanlar Kısa Üstler Uzun Erkek Saç Modelleri

Klasik olarak uygulanan saç modeli;

Yan kısımların daha kısa tutulduğu ve üst kısımdaki saçların geriye doğru tarandığı model;

Hemen kulak üstlerinin kısa tutulduğu model;

Üst kısmında daha uzun tutulduğu ve dalgalı hale getirildiği model;

Üst kısım uzun olmakla birlikte uzunluğun yan kısımlara düştüğü model;

Üst kısım uzun ve yan kısımların kısa tutulup Retro tarzı sakal bırakan model;

Bu birbirinden farklı modeller ile birlikte görünümünüzü tamamen değiştirebilir ya da farklı bir tarz sahibi kolay bir şekilde olabilirisiniz.

 

Exit mobile version