Genel Konular

Wordpress Menüye Resim Nasıl Eklenir 2021

Blog açmayı hedefleyen kişilerin seçimlerinde veya araştırmalarında ilk sırada mutlaka yer alan WordPress, gerçektende kullanım ve kurulumu bakımından oldukça kolaydır, esasen oldukça tercih edilme sebeplerinden biride kolay ve anlaşılır bir blog scripti olmasıdır. Bununla beraber tekrar tarif edilmesi gereken ve merak edilen hususlardan olan WordPress menüye resim ekleme hususunu biraz ayrıntılı olarak sizlere açıklayalım böylece blogunuzu dilediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz, öncelikli olarak sitenizde kullanmak üzere belirlediğiniz resmi seçelim.

Daha sonra CSS aktifleştirme kısmına geçmemiz gerek WordPress menüye resim eklemeyle alakalı olarak en zor işlem bu kısım desek pekte yalan söylemiş olmayız, sitenin admin paneline giriş yapın ve ardından sol menüden görünüm > menüler > ekran tercihleri > gelişmiş menü özellikleri kısımlarına giriş yapıyoruz ve aktivasyonu sağlıyoruz. Ardından ise stil verme kısmına geçerek, kullanılacak proje amacıyla isimlendirme prosedürü olarak da nitelendirebileceğimiz basamak prosedürü de ayarlamış oluyoruz.

Wordpress Menüye Resim Ekleme

Wordpress menüye resim ekleyerek sitenizi kişiselleştirme aşamaları temel baz alındığında CSS sınıfları üzerinden işlem görmektedir, sıradaki aşamada ise CSS rehberlerinden veya editörden kendinize özel CSS kodları oluşturabilir ya da hazır olarak internette gezen kodları da uygulayabilirsiniz. Yapılması gereken işlemleri anlatmak gerek görülürse;

Birinci Adım; WordPress Admin Paneline giriş yapınız

İkinci Adım; Eklentiler sekmesine gir ve Yeni ekle butonuna bas

Üçüncü Adım; Arama butonuna Menu icons yaz ve arat

Dördüncü Adım; Son olarak eklentiyi kur ardından etkinleştir

Wordpress menüye resim ekleme konusundaki en sade ve kolay olarak anlatımı ile sizlere wordpress sitenizi kişiselleştirmeniz için yardımcı olmak için bir rehber hazırladık, resimden eklemekten daha çok işin kod kısmında yani CSS ile yapmanız gereken daha çok şey olduğu ve bunlara dikkat edilmesi gerektiği unutlmamalıdır. Unutmayın ki sitenizi gerçek anlamda geliştirmek ve bir ritim yakalamak istiyorsanız tasarıma önem vermelisiniz, günümüzde kullanıcı deneyimi dediğimiz bir kavramın çıkması ve google algoritmasında önemli bir yer edinmesi bu konunun ne kadar önemli olduğunu göstermekte.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu