WordPress Haber Botları 2021

WordPress siteler için WordPress haber botları 2020 eklentileri haber girişlerini çok daha hızlı ve pratik bir yöntem haline getiriyorlar. WordPress haber eklentileri ile birlikte haber girişlerini farklı kaynaklardan kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

WordPress Haber Botları

WordPress haber botları genelde ücretli olarak sunulmaktadır ancak ücretsiz WordPress haber botları da bulunmaktadır. Bu eklentileri incelemek gerekirse;

Wbots

WordPress haber botları arasında en yaygın olarak kullanılan eklentidir. Tanımlanan sitelerden haberleri istenen miktarlarda anlık olarak çeker ve otomatik olarak giriş yapar. Farklı kategorilerde çalışma göstermektedir. Buna göre ekonomi, spor, güncel, magazin gibi pek çok başlık altında seçim yaparak kullanabilir ya da tüm kategorileri dahil edebilirsiniz. Eklentinin çalışma mantığı tanımlanan kaynak sitedeki haberleri, kendi siteniz için belirlediğiniz kategoriler dahilinde girişini yapmaktır. Haberlerde yer alan video, resim gibi içerikleri de eklemektedir. WordPress haber botları arasından kolay kullanımı ve arayüzü ile öne çıkan eklenti ise ücretli olarak sunuluyor. Günlük haber girişi ve çeviri yapma özelliğine göre ise fiyatları 23 TL’den başlıyor.

Scrapes

WordPress ücretsiz haber botu eklentileri arasında öne çıkan Scrapes, günlük olarak haber girişleriniz için kullanabileceğiniz bir kaynak olma özelliği taşıyor. Eklentinin ücretsiz sürümü olduğu gibi aynı zamanda satın alınan PRO sürümü de bulunuyor. PRO sürümünde ise feed yolu ile toplu içerik çekmek mümkün oluyor. Ücretsiz sürümde ise URL adreslerinin el ile girilmesi gerekiyor. Ücretsiz olarak eklentiyi kurmak için URL’yi tespit ettikten sonra eklentinin ekranına yazılması gerekiyor. Daha sonra otomatik olarak adresteki içerik kendi siteniz için eklenmiş oluyor.

WordPress Haber Botları Kullanmak Zarar Verir mi?

Site sağlığı açısından WordPress haber botları kullanmak herhangi bir zarar sağlamaz. Ancak trafik ve arama motorlarının listelemesi bakımından belirli zararlar oluşabilmektedir. İçeriklerin olduğu gibi kendi sitenize girilmesi, herhangi bir özgünlük değeri taşımayacakları için arama motorlarında listelenmesinin önüne geçebilecektir. Bunun yanında, siteniz için reklam başvurusu da yapmanız zor olacaktır. Ancak sitenizde içerik olmasını istiyorsanız WordPress haber botlarını kullanabilirsiniz.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir