Teknoloji

Windows 10 Koyu Mod Nasıl Açılır 2021

Windows 10 gelen güncellemeler yardımıyla windows 10 koyu tema yani windows 10 koyu modu herkesin kullanımına açtı. Windows 10 koyu modu kullanmak için izlemeniz gereken adımları tek tek anlatarak problemsiz bir şekilde windows 10 koyu moda geçmenizi sağlayacak rehber yazımızı sizler için yazdık. Windows 10 Koyu modu aktif edebilmek amacıyla ayarlar alanına giriş yapın ve sonrasında gereken işlemleri tek tek resimli olarak anlatmaya devam ediyoruz.

Windows 10 Koyu Mod Nasıl Etkinleştirilir

1) Masaüstünden önce Başlat kısmına sonrasında Ayarlar alanına tıklayın. Ayarlar alanı açıldıktan sonra başka aşamaya geçiyoruz.

2) Ayarlar evresinde tespit edilen Kişiselleştirme alanına tıklıyoruz. Burada yaptığınız şahsi değişiklikler yer almaktadır.

3) Renkler sekmesini seçin ve burada seçtiğinizde alttaki resim gibi alternatifler önünüze gelecektir.

4) Renkler sekmesini seçtikten sonra bu alternatifler arasından yer alan Varsayılan Uygulama Modunuzu Seçin evresinden Koyu modu aktif edebilirsiniz. Resimde gördüğünüz gibi Koyu Mod sekmesini seçtiğimde renkler koyu oldu ve bu şekilde başka uygulamalar ya da dosyalarda aynı vakitte windows 10 koyu mod uygulandı.

Kısaca anlatmak gerek görülürse Ayarlar > Kişiselleştirme > Renkler > Varsayılan Uygulama Modunuzu Seçin > Koyu Mod

Bunun yanı sıra bilgisayarınızın daha değişik renklerde görünmesi amacıyla renk alternatifleride mevcuttur. Bu sayede bilgisayarınızı daha değişik renklerde kullanmanıza imkan sağlar. Dosya, klasörler ve başka bir çok şey değişik renklerde kullanmak mümkün. Kişiselleştirme altında bir çok alanda değişiklık yapabilirsiniz böylece bilgisayarınızı zevkinize göre düzenleyebilirsiniz. Renkler, Arkaplan, Temalar, Kilit Ekranı, Başlat Menüsü ve en son Görev Çubuğu’nda şahsi değişikler yapma olanağı sağlamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu