Genel KonularSosyal Medya

Sibil Çetinkaya Kimdir?

Son zamanların en ünlü sosyal medya fenomenleri arasında bulunan Sibil Çetinkaya takipçileri tarafından merak ediliyor. Sibil Çetinkaya kimdir sorusu son zamanların en çok sorulan sorularından birisi haline gelmiş durumda.

Sibil Çetinkaya Nerelidir, Kimdir?

Sibil Çetinkaya yaşamı son zamanlarda en çok merak edilen konuların başında geliyor. Sibil Çetinkaya 10 Mayıs 1994 yılında İstanbul’da doğmuştur. Üç çocuklu bir ailenin ortanca çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. İkiz olarak doğduğu için kardeşi de kendisine fiziksel olarak oldukça çok benzemektedir. Çetinkaya üniversite mezunu olup lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde bulunan Medya ve İletişim bölümünde tamamlamıştır. Meslek bilgisini dijital alana taşımış olan Çetinkaya kısa süre içerisinde Instagram’da meşhur birisi haline geldi ve takipçi sayısı hızlı bir şekilde arttı. Çetinkaya’nın en büyük hayali oyuncu olmak olduğundan kısa sürede farklı yapımlardan kendisine teklifler geldi.

İlkokul yıllarında drama eğitimi alarak oyunculuğa adım atmıştır. Üniversite yıllarında da çeşitli kulüpler ve organizasyonlar ile oyunculuk üzerine eğitimini sürdüren Çetinkaya daha sonra üniversite değişim programı ile Londra’ya gitmiş ve burada LAMDA Akademisi’nde oyunculuk üzerine eğitim almıştır. BAFTA’da da bir tiyatro oyununda rol almış ve daha sonra Türkiye’ye dönünce TV8’de yapım ekibinde ve kamera arkasında çalışmaya başlamıştır.

Sibil Çetinkaya programları da bulunmaktadır. 10 Dakika ve Şehirde Sanat gibi farklı programların sunuculuğunu üstlenmiştir. Üniversite eğitimi tamamen bittikten sonra ise Youtube ve Instagram kanalı açarak kendi adını geniş kesimlere duyurdu.

Sibil Çetinkaya Ne Yapıyor?

Sibil Çetinkaya kanalları vasıtasıyla eğlenceli içerik üretmektedir. Temelde kendi yaşamından kesitler içeren tatil videoları, gezi rehberi, lokanta tavsiyeleri, makyaj teknikleri gibi sosyal medyada ünlü olan isimler gibi benzer içerikler paylaşmaktadır. Geniş bir takipçi kitlesine ulaşmış olan Çetinkaya bir taraftan çeşitli dizi ve filmlerde oynamak için girişimlerini sürdürmektedir. Özellikle yakın zamanda Blu TV’de yemek ve gezi programı için kamera karşısına geçmiş ve izleyicilere eğlenceli bir şekilde yemek ve gezi tanıtımında bulunmuştur. Sibil Çetinkaya boyu 1,73 cm olup 58 kilodadır. Youtube ve Instagram kanalları üzerinden kendisine ulaşmak ve takip etmek mümkündür.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu