İnternet

Satış Ortaklığı Veren Siteler

Satış ortaklığı veren siteler ile birlikte önemli miktarlarda para kazanabilirsiniz. Satış ortaklığı siteleri 2021 yılında da hem ek gelir elde etmek isteyenlere hem de tamamen bu işe odaklanmak isteyenlere önemli bir avantaj sunuyor.

Satış Ortaklığı Nedir?

Satış ortaklığı sağlayan siteler bu sitedeki ürünlerin satılması üzerine komisyon almanızı sağlarlar. Başka bir ifade ile satış ortaklığı üzerinden her satıştan belirlenmiş oranlar üzerinden komisyon alabilirsiniz. Sitenize ekleyeceğiniz çeşitli tanıtım yazıları ya da banner gibi görseller ile birlikte satış ortaklığına dahil olmuş olursunuz. Satış ortaklığı hesaplama yapılacak olursa örnek olarak 90 liralık bir ürün sattığınızda yasal kesintiler sonrasında elinize 40 lira civarında bir meblağ geçecektir ancak bu tutar komisyon oranı üzerinden belirlenir ve bu hesaplama için yüzde 50 komisyon oranı belirlenmiştir. Komisyon oranına göre alacağınız ücretler de farklılık taşıyacaktır.

Satış Ortaklığı Veren Siteler Neler?

Satış ortaklığı veren siteler şu şekilde;

  • com; Yayıncıların internet sitelerinden yayınladıkları tanıtımlar ve reklamlar üzerinden kazanç elde etmelerini sağlamaktadır. Firma yapılan satışlar üzerinden kazançları 30 gün içerisinde hesabınıza yatırıyor. Aynı zamanda Defacto, Mudo, Mediamarkt, Koton, Idefix gibi markalar ile çalışıyor.
  • com; Bünyesinde çok sayıda firmayı barındırıyor ve yayıncıların reklam metinlerini yayınlanması sonrasında satış ve tıklama başına kazanç sağlamayı sunuyor.
  • com.tr; Özellikle sosyal medya kanalları üzerinden satış ortaklığı yapmak isteyenlere önemli fırsatlar sağlıyor.
  • com.tr; Ünlü seyahat firması Pamukkale Turizm, siteye trafik gönderilmesini sağlayarak yapılan satışlardan yüzde 5 komisyon almanızı sağlıyor. Buna göre kendi sitenizden Pamukkale Turizm’in sitesine giden kullanıcıların bilet almaları halinde ücret üzerinden yüzde 5’lik bir dilimi size özel hale geliyor.
  • Odaklıpazar.com; özellikle kişisel gelişim ve alanında uzmanlık gerektiren kitapların yer aldığı bu site üzerinden gerçekleşecek satışlara aracılık eder yüzde 50’ye varan komisyon oranlarından yararlanabilirsiniz.
  • Clickbank; içeriğinde kitaplar, eğitimler ve benzeri çeşitli dijital ürünler yer almaktadır. Bu sistem aracılığı ile sizin referansınız aracılığıyla yapılan işlemlerden önemli miktarlarda komisyon elde edebilirsiniz.

Satış ortaklığı siteleri ile birlikte ek gelir elde etmeniz mümkün olduğu gibi site hacminize bağlı olarak önemli miktarlarda ücret de kazanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu