Genel Konular

Polivit Şurup Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Polivit şurup ne işe yarar sorusu yaygın olarak kullanıldığı için merak ediliyor. Polivit şurup kullanımı bebek ve çocuklar için çeşitli hastalıkların giderilmesi amacıyla tercih edilmektedir. Ancak kullanımı için belirli noktalara dikkat etmek gerekiyor.

Polivit Şurup Nedir?

Polivit şurup ana etmen maddesi çeşitli vitaminlerden oluşmaktadır. Bu karışımın içerisinde Vitamin A, B1, B2, B6, C, D, E gibi vitaminler bulunmaktadır. Genel olarak bebeklerde ve çocuklarda beslenme bozukluğundan kaynaklanan gelişim gecikmesinde kullanılmaktadır. Yaşlarına göre gerekli olan büyümeyi gösteremeyen çocuk ve bebekler için Polivit şurup yararlı olmaktadır. Vitamin eksikliğine ve iştahsızlık gibi durumlarda görülen yetersiz gelişme çocuklar için kötü sonuçlar yarattığı için Polivit şurup ile bu sorunların üstesinden gelmek mümkündür. Ayrıca çocukların geçirdikleri hastalıklarda bağışıklık sistemini güçlendirmek, ameliyat sonrasında daha çabuk toparlanmak ve çeşitli enfeksiyonlara karşı da koruma sağlamak amacıyla doktor kontrolünde Polivit kullanılabilir.

Polivit Şurup Hakkında Önemli Bilgiler

Polivit şurup hakkında bilinmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir;

  • Etken maddesine ya da yardımcı maddelerine karşı alerjisi olan çocukların bu şurubu kullanmaması gerekmektedir. Bu yüzden çocuğunuz için şurubu kullanmadan önce alerjik reaksiyonlara dikkat etmelisiniz.
  • Şurup temel olarak vitamin eksikliklerini gidermek amacıyla kullanılır.
  • Şurup kullanımı sonrasında çocuğun idrarı koyu sarı renge dönüşebilir.
  • Doktorun kontrolünde ve belirleyeceği dozlarda kullanılması gerekmektedir. Keyfi kullanımlar olumsuz sonuçlar yaratabilir. Özellikle yanma hissi, deri döküntüsü, cilt tahrişi gibi yan etkiler meydana gelebilmektedir.
  • Emzirme döneminde olan bebekler için de şurup mutlaka doktor kontrolünde kullanılmalıdır.

Polivit Nasıl Kullanılır?

Polivit şurup kullanımı ağız yoluyla yapılmaktadır. Kullanım öncesinde mutlaka şurubun çalkalanması gerekmektedir. Doktorun önerdiği ölçekte içmek için mutlaka ölçüm kaşığı ile tüketilmesi gerekmektedir. Fazladan şurup tüketimi çeşitli zararlara ve yan etkilere sebep olabilir. Bu yüzden şurubu kullanırken dozuna dikkat edilmelidir.

Polivit Şurup Faydaları Nedir?

Polivit şurup faydaları her şeyden önce vitamin eksikliği yaşayan bebek ve çocuklarda bu durumun giderilmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda iştahsızlık gibi durumları ortadan kaldırmak için de tercih edilebilmektedir. Aynı zamanda soğuk havalarda bağışıklık sistemini güçlendirmeye de yardımcı olmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu