Oyunlar

PC İçin En İyi PS3 Emülatörleri

Her ne kadar PS3 oyunları sadece konsol için çıkarılıyor olsa da Windows üzerinde PS3 oyunlarını rahatlıkla oynayabilirsiniz. Bunun için ise PC için PS3 emülatörleri programlarına ihtiyacınız bulunmaktadır.

PC’de PS3 Oyunlarını Çalıştırmak

PC’de PS3 oyunlarını çalıştırma için çeşitli programlardan yardım alabilirsiniz. PS3’ü hatırlayacak olursak, SONY tarafından üretilmiş olan ve Blu Ray diskleri ilk defa kullanılır hale getiren bu popüler oyun konsolu zamanla yerini PS4’e bıraktı. Ancak PS3 oyunları grafikleri ve konuları ile hâlâ özel bir yere sahip bulunuyor. Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots, COD4: Modern Warfare, The Last of Us, Persona 5 gibi PS3 oyunları günümüzde de oynamaktan büyük keyif verecek oyunları oluşturuyorlar. Bu oyunları ve daha fazlasını oynamak için ise PS3 Emülatörleri yükleyebilirsiniz.

RPCS3

Açık kaynaklı olduğu için geliştirmeye sürekli devam edilen bu özel program, konsol için üretilmiş olan toplam 3074 oyunun 1068’ini oynamaya imkân veriyor. Sadece Windows için değil Linux için de çalışan program bu yüzden pek çok oyun severin tercihi konumunda. RPCS3 indirme işlemi ile birlikte programı ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Uygulamayı ayrıca Türkiye’de de çok fazla kullanan olduğu için çeşitli sorunlarınıza yanıtlar bulmanız da mümkün.

Mednafen

PS3 oyunlarını PC’de oynamak için popüler bir diğer uygulama da Mednafen’dir. Ücretsiz olan program, herhangi bir oyun kolu da gerektirmiyor ve klavye üzerinden oyunları oynamayı mümkün hale getiriyor. Üstelik sistem ile tam bir entegre halinde çalışması sayesinde de PS3 oyunlarını grafik açıdan da iyi bir entegre ile çalıştırıyor.

ESX-PS3

C++ yazılım dili ile kodlanmış olan ESX-PS3, PSN desteğine sahip bulunuyor. Bu durum ise PSN oyunlarını PC’de oynama imkânı yaratıyor. XMB kerneli yapısı nedeniyle programın açamadığı oyun da neredeyse bulunmuyor. Üstelik grafiklerde de herhangi bir kayıp yaşatmıyor, FPS’yi de oldukça akıcı hale getiriyor. Uygulamayı kullanmak için de orta halli bir sistem yeterli oluyor. Pek çok PS3 oyununu çalıştırması da programın en büyük artılarından birisi olarak görülerek kullanıcılar tarafından tercih ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu