Genel Konular

Parfüm Barkod Sorgulama 2021

Parfüm barkod sorgulama ile almış olduğunuz parfümlerin orijinal durumlarını öğrenebilirsiniz. Orijinal olmayan parfümler hem sağlığınız hem de koku kalıcılığı olarak büyük riskler taşıdıkları için parfüm barkod sorgulama 2021 büyük önem taşıyor.

Parfüm Barkodu Nedir?

Parfüm barkod sorgulaması yapmak için parfümler üzerinde yer alan barkodların büyük önemi bulunmaktadır. Ücretsiz parfüm barkod sorgulama sayesinde parfümün orijinal olup olmadığını öğrenebileceğiniz gibi kaliteli ve sağlıklı parfümleri de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Parfümler doğrudan cilde uygulandıkları için orijinal olmalarının büyük önemi bulunmaktadır. Sahte parfümler sayesinde cildiniz zarar görebilir. Elinizde olan ya da almak istediğiniz parfümlerin gerçek olup olmadığını anlamak için barkod büyük bir öneme sahiptir. Sorgulama yapmak için de parfüm barkod kodunun girilmesi gerekmektedir.

Parfüm Barkod Kodu Sorgulama

Parfüm barkod sorgulaması yapmak için GS1 internet sitesinden kullanılması gerekmektedir. Bu site ücretsiz bir şekilde parfümlerin orijinal olup olmadığınızı anlamanıza yardımcı olacaktır. Şu adımları takip ederek parfüm sorgulaması yapabilirsiniz;

  • Öncelikle burada yer alan adrese girin,
  • Daha sonra açılacak ana sayfa üzerinden sol menü üzerinde yer alan “barkod sorgulama” kısmını seçin,
  • Açılacak sayfada kutucuğa parfüm barkod kodunu girin,
  • Sorgula butonunu seçtiğiniz parfümün orijinal olup olmadığı anlaşılacaktır.

Diğer bir yöntem için de şu adımları takip edebilirsiniz;

  • Burada yer alan siteye girin,
  • Sayfa açılır açılmaz sol kısımda çıkan menüden istenecek bilgileri girin,
  • Marka adı listede yer almıyorsa, alt kısımda yer alan manuel olarak giriş yapın,
  • Marka adının tam olduğu gibi yazılması gerekmektedir, aksi halde hata verebilecektir,
  • Barkod numarası da yazıldıktan sonra ürünün orijinal olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Bu aşamalar ile birlikte parfüm orijinal sorgulama işlemleri tamamlanacaktır. Sorgulama sonrasında çıkacak bilgilerin nasıl yorumlanacağı da önemlidir. Eğer bilgilerinizi doğru şekilde girmenize rağmen sonuç çıkmıyorsa, kullandığınız parfüm sahtedir.

Parfüm Kodu Nerede Yazıyor?

Parfüm kodu bulmak için parfümün kutusunu ya da şişe üzerindeki barkodu kullanabilirsiniz. Türkiye’de satılan bir parfüm almışsanız Ticaret Bakanlığı tarafından verilen onay üzerinde de yine barkod yer alacaktır. Barkodu olmayan ürünleri almaktan kaçının ve barkodu silinmiş ürünleri de kullanmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu