Genel Konular

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Nasıl Sorgulanır 2021

Özel güvenlik kartı sorgulama ile birlikte kartın ne zaman çıkacağını ve başvuru sürecinin nasıl işlediğini öğrenebilirsiniz. Özel güvenlik görevlisi olmak isteyenler için önemli olan özel güvenlik kimlik kartı sorgulama işlemleri oldukça kolay şekilde gerçekleşiyor.

Özel Güvenlik Kartı Sorgulaması Nasıl Yapılır?

2021 özel güvenlik kartı sorgulama işlemleri mobil ya da bilgisayar üzerinden yapılmaktadır. Özel güvenlik görevlisi olmak isteyenlerin almaları gereken kart olan güvenlik kartı başvuruları da aynı şekilde internet üzerinden yapılmaktadır. Sorgulama işlemleri yapmak Emniyet Genel Müdürlüğü internet sitesinin kullanılması gerekiyor;

  • İnternetten sorgulama yapmak için öncelikle Emniyet Genel Müdürlüğü resmi internet sitesine girilmesi gerekiyor.
  • Bu sayfada “online işlemler” sekmesi seçilmelidir. Açılan sayfada başvuru yaptığınız il bilgilerini girmeniz gerekmektedir. Daha sonra il bilgilerini girdikten sonra T.C. kimlik numaranızı girin ve ardından sorgulama yapmak için site tarafından istenen güvenlik kodunu eksiksiz bir şekilde girin. Sorgulama kodunu doğru girmeniz halinde güvenlik kartı sorgulaması pratik şekilde yapılacaktır.

Telefon Üzerinden Özel Güvenlik Kimlik Kartı Sorgulama

Telefon üzerinden özel güvenlik kartı sorgulama işlemleri de yapılabilmektedir. Bunun için illere göre şu numaraları arayarak kimlik kartı sorgulaması yapabilirsiniz. Listede bulunmayan iller için ise il Emniyet Genel Müdürlüğü’nün aranması yeterli olacaktır;

  • İstanbul: 0212 567 46 51
  • Ankara: 0312 224 12 22 / 0312 287 34 93
  • Manisa: 0236 233 14 14
  • Antalya: 0242 325 09 34
  • Mersin: 0324 328 42 90
  • Bursa: 0224 451 89 69

Özel Güvenlik Kartı Ne Zaman Çıkar?

Özel güvenlik kartı çıkma süresi başvuru yapılan bölgeye göre değişkenlik göstermektedir. Kartlar Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından çıkarılmaktadır. Eskiden kartların çıkarılması daha kolay iken günümüzde belgelere bazı ilave güvenlik şeritleri eklenmiş durumdadır bu da belgelerin çıkarılmasını geciktirmektedir. Ancak normal koşullar altında 1 iş gününde gerekli belgelerin temin edilmesi halinde özel güvenlik kartı çıkması mümkün olmaktadır. Ortalama ise il merkezlerinde 3 gün, ilçe merkezlerinde ise 4 günü bulabilmektedir. Belgenin hangi aşamada olduğunu için özel güvenlik kartı sorgusu yaparak öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu