Oyunlar

LoL Wild Rift Sistem Gereksinimleri

League of Legends oyunu ile birlikte büyük bir oyuncu kitlesi yakalayan Riot Games’in duyurmuş olduğu League of Legends Wild Rift merakla bekleniyor. LoL Wild Rift sistem gereksinimleri ise oyuncular tarafından merak ediliyor.

League of Legends Wild Rift Sistem Gereksinimleri

Riot Games’in duyurduğu ve beta sürümünün belirli ülkelerde oynanmaya başladığı League of Legends Wild Rift oyunu büyük bir merakla bekleniyor. League of Legends mobil versiyon olacak olan Wild Rift yakın bir zamanda tüm ülkelerden erişilebilir hale gelecek. Bu durumda da League of Legends Wild Rift sistem gereksinimleri oyuncular tarafından merak ediliyor. Daha önceden Riot Games tarafından yayınlanmış olan Teamfight Tactics TFT mobil versiyon 32 bit olan telefonlarda çalışmamıştı. Bu yüzden ise pek çok oyuncu hayal kırıklığı yaşamıştı. Bu durumun Wild Rift için de olup olmayacağı ise merak ediliyor.

Ancak Wild Rift 32 bit açısından herhangi bir sorun taşımayacak. Riot Games oyunun 32 bit telefonlarda da çalışması için hazırlıklar yapılıyor. Buna göre League of Legends Wild Rift hem 32 bit hem de 64 bit telefonlarda oynanabilecek. Geliştirilmiş yapısı ile giriş ve orta segment telefonlarda da rahatlıkla oynanacak gibi duran League of Legends Wild Rift, açıklamalara göre 1,5 GB RAM’e sahip olan telefonlarda çalışabilecek. Aynı zamanda oyunun çalışması için gereken en düşük işlemci modeli de Qualcomm Snapdragon 410 olarak belirlendi. Buna göre oyunun en düşük sistem gereksinimleri şöyle;

  • RAM: 1,5 GB
  • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 410 veya üstü
  • GPU: Adreno 306 veya üstü
  • iOS: En az iPhone 6 veya üstü

Dolayısıyla League of Legends Wild Rift çıkış tarihi sonrasında pek çok telefonda rahatlıkla oynanabilecek.

League of Legends Wild Rift Karakterleri Kimler?

League of Legends Wild Rift karakterleri de oyunun bir an önce yayınlanması heyecanını arttırıyor. Oyunda pek çok karakter bulunuyor ve ilk etapta 40 karakter ile çıkış yapacak. Daha sonra ise Wild Rift oyunu güncellemeler ile birlikte karakter sayısını da arttıracak. İlk çıkışında ise sevilen Darius, Draven, Jinx, Lux, Master Yi, Miss Fortune gibi karakterler bulunacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu