İnternetOyunlar

Gloot Nedir, Nasıl Kullanılır?

Bilgisayar karşısında bolca vakit geçirenler için Gloot nedir sorusuna verilecek yanıt oldukça önemlidir çünkü Gloot çok uygun bir para kazanma yöntemidir. Oyun oynayarak para kazanma yöntemlerinin başında gelen Gloot, aynı zamanda sadece programı aktif ederek de para kazanma imkânı sunmaktadır. Özellikle Huawei gibi firmaların da sponsor oldukları Gloot, dünya çapında pek çok oyuncu tarafından kullanılıyor.

Gloot Nedir?

Gloot tanımı itibariyle oyunculuk becerilerinin geliştirilmesini sağlayan espor platformudur. Gloot sistemi, oyuncunun oyun esnasında elde ettiği başarıları takip etmekte ve böylece oyuncunun kendisiyle ya da başkalarına karşı rekabet ederken daha iyi bir oyuncu olmasına imkân vermektedir.

Gloot sisteminde pek çok popüler oyun bulunmasından ötürü hem keyifli vakit geçirmek mümkün olup hem de çeşitli görevlere katılarak para kazanmak da mümkündür. Gloot para kazandıran oyunlar ise şimdilik şu şekildedir;

 • Apex Legends
 • Rainbow Six Siege
 • Counter-Strike-Global Offencive
 • Rocket Leauge
 • Hearthstone- Heroes or Warcraft
 • Teamfight Tactics

Her geçen gün yenilenen yapısı ile birlikte sisteme yeni oyunlar eklenmektedir. Şimdilik listede yer alan oyunları oynamanız halinde haftalık olarak hatırı sayılır meblağlar kazanabilirsiniz.

Gloot ile Nasıl Para Kazanılır?

Gloot ile para kazanma için kullanıcılar son derece basit işlemler yapmaktadır. Bunun için anlatılan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır;

 • İlk olarak Gloot resmi sitesine giriş yapınız.
 • Burada sağ alt üst köşede yer alan Create Account yazısına tıklanmalıdır. Bu kısım sisteme üye olmayı sağlayacaktır.
 • Üyelik için istenen bilgiler girildikten sonra eposta doğrulaması gerekecektir. Bu yüzden sisteme epostanızı doğru girmeniz gerekmektedir.
 • Üye olduktan sonra alt kısımda bulunan Download Gloot butonuna basarak uygulamayı bilgisayarınıza indirin.
 • İndirme işlemi tamamlandıktan ve programı kurduktan sonra sisteme üye olduğunuz üyelik bilgileri ile giriş yapınız.
 • Bu adımdan sonra ise para kazanmak için çok az bir işlem yapılması gerekiyor.
 • Programa yeni katılan kimselere 2 Euro bonus bakiye verilmektedir. Hediye olarak verilen tutarı çeşitli oyun görevlerini yaparak paranızı katlayabilir ve bakiyeniz 20 Euro’ya ulaştığında kullanmakta olduğunuz bankanın döviz hesabından ücretinizi alabilirsiniz. Döviz hesabı açmak için de kullandığınız bankanın mobil uygulamasından ücretsiz bir şekilde döviz hesabı açabilirsiniz.
 • Gloot’un başlangıçta verdiği 2 Euro’yu yatırarak çeşitli oyunlarda para kazanmak için challege’lar bulunmasının yanında, hiçbir görev yapmayarak sadece oyunları oynayarak da para kazanabilirsiniz. Bunun için de günlük ve haftalık olarak oynanan oyuna göre ödeme tabloları bulunmaktadır.
 • Örnek olarak CS Go’da 1 günlük oynanan tüm maçlarda +100 kil alınması halinde Gloot oyuncuya 0,50 – 1 dolar arasında ödeme yapmaktadır.
 • Tüm ödeme işlemlerinin yapılması için ise programın açık olması gerekmektedir. İndirmiş olunan programın açık olmasının nedeni ise oyunlardaki istatistikleri kontrol etmesinden kaynaklanmaktadır. Bu zamana kadar ne kadar oyun oynadığınız ve neler kazandığınızı da programda yer alan My Last Stats bölümünden görmek mümkündür.

Gloot ile Challenge Görevleri

Gloot ile challenge görevleri aşağı yukarı aynı özellikleri taşımaktadır. Üyelik sonrasında Gloot hediye ettiği 2 Euro ile birlikte çeşitli challenge’lara katılım sağlayarak oyun üzerine bahis yapmanız mümkündür. Challenge’de belirlenmiş görevleri başarılı bir şekilde yaptıktan sonra kazancınız bakiyeye ekleniyorken, challenge’ın kaybedilmesi halinde ise alınan görevin fiyatı bakiyeden düşülmektedir. Bu yüzden iyi bir oyuncu deneyiminde olduğunuzu düşünmemeniz halinde challenge’lara katılmanız en azından başlangıçta pek tavsiye edilmemektedir.

Gloot challenge görev türleri ikiye ayrılmaktadır. Bu görevler diğer oyunculara meydan okuma ve kendine meydan okuma şeklindedir.

Diğer oyunculara meydan okuma görevleri kazanç miktarı yüksek olmasına karşılık kaybetme olasılığı da yüksek olan görevlerdir. Çünkü karşıdaki oyuncu da oyunu kazanmak istemektedir. Diğer oyunculara meydan okuma görevleri için bakiyenin en az 1 Euro olması gerekmektedir. 1 Euro’luk görev tamamlanması halinde kazanç 3 dolar artış gösterir ve daha sonra bu şekilde katlanarak görevler devam eder.

Kendine meydan okuma görevlerinde ise 1 ve 5 Euro’luk görevler bulunmaktadır. 1 Euro’luk görev tamamlandığında 2 dolar kazanç sağlanmaktadır. Sistemde yapay zeka tarafından kontrol edilen görevler, kullanıcının kendisini denemesi için de önemlidir. Görevlere katılmak için ise oyuna girmeden önce programdan seçilmiş olan görevi işaretlemek gerekmektedir.

Tüm görevlerdeki biriken paranın çekilmesi için ise en az 20 Euro bakiye olması gere

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu