Site icon BilgiAlemi

Email Kaydol – E Posta Kur

E-Mail Kurmak E-Posta Kur

Email adresi ve eposta adresi oluşturmak

Kısa ve hızlı bir şekilde e-posta adresi açmak ve E-mail kaydol yani e-posta kur, işlemleri yapmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Yapacağımız anlatım ile kolaylıkla email adresi açabilirsiniz. 

Günümüzde yaşanan teknolojik gelişmeler, özellikle internet alanı ve mobil alanda internetin yaygınlaşmış olması, hemen hemen herkesi bir mail adresi oluşturmaya zorunlu hale getirmiştir. İnternet üzerinden yapacağımız neredeyse tüm işlemler için, bir adet mail adresimizin olması kesinlikle şart olmuştur. Facebook açmak, instagram oluşturmak, twittere giriş yapmak, internet alış veriş yapmak, cv doldurmak ve daha aklınıza gelebilecek her alanda işlem yapabilmek için, e-mail zorunlu hale gelmiştir. 

Kısaca günümüzde her mecrada işlem yapmak için, e-mail şart oldu desek yeridir. Aşağıda sizlere popüler mail adresi oluşturma sitelerinden iki üzerinden nasıl mail adresi alanacağınızı kolay bir anlatımla sunacağım. Adımları uygulayarak, kısa sürede e-posta adresinizi kurabilirsiniz. 

G-Mail Kaydolmak – G-Mail Üzerinden Mail Adresi Açma

G-mail dünyanın en popüler e-posta yani e-mail oluşturabileceğiniz mecralarından biridir. Google tarafından hizmeti verilmektedir. Buraya Tıklayarak g-mail açma adresine gidin. 

Karşınıza gelen ekrandan ad soyad kısımlarını girin. Hemen altıda yer alan Kullanıcı adı kısmından, daha önce alınmamış bir adres girin. Girdiğiniz adres alınmış ise gmail sizi uyaracaktır. Uyarı alırsanız farklı isim ve rakamlar deneyin. 

Son olarak bir altında yer alan şifre oluşturma kısmında şifrenizi girin. Sonra onayla kısmına oluşturduğunuz şifrenin aynısı girin. İşlemi yaptıktan sonra altta yer alan ileri tuşuna basın ve gmail hesabınızı oluşturun.

Hotmail ( Outlook ) Kaydol 

Hotmail g-mail ile birlikte dünyanın en popüler e-posta kurma araçları arasında yer almaktadır. Dünyanın hemen hemen neredeyse büyük bir bölümü, bu iki mecra üzerinden mail adreslerini oluşturmaktadır. Bu mecralar hem büyük, hemde güvenlikleri oldukça üst seviyededir. Hotmail üzerinden e-posta kurmak için aşağıdaki adımları uygulayın. 

İlk olarak Buraya Tıklayın ve hotmail sitesine girin. Açılan ekranda karşınıza hesap oluştur ekranı gelecektir. Sol tarafa daha önce alınmamış karakter ve rakamlardan oluşan bir isim oluşturun. Sağ taraftan ise, mail adresinizin uzantısını seçin. Benim burada tavsiyem hotmail.com uzantısını seçmeniz yönünde olacaktır.

İsmi ve uzantıya seçtikten sonra devam tuşuna basın. Karşınıza parola oluşturma ekranı gelecek. Buradan harf ve rakamlardan oluşan bir parola oluşturun ve ileri deyin. Gelen ekrandan ad ve soyadınızı girin. Sonrasında ülke ve doğum tarihinizi girin. Bunları doğru girmeye dikkat edin. İlerleyen zamanlarda unutulan şifreler için, işinizi kolaylaştıracaktır. Daha sonra karşınıza karakter tanımlaması gelecektir. Üst alanda gördüğünüz karakterleri alt alanda yer alan kutucuğa girin ve ileri deyin. 

Tebrikler e-mail adresiniz artık kurulmuştur. Dilediğiniz gibi mail adresinizi kullanabilirsiniz. Mail adresinizi ve şifrenizi bir yere kayıt etmeyi unutmayın. 

E – Posta Kurulumu ve Kullanımı

Yukarıda e-posta kurulumunu sizler için sunduk. Hotmail’de ve g-mail’de gelen kutusuna nasıl bakılacağını bilmiyorsanız, aşağıda verdiğimiz linkler üzerinden tıklama yaparak ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki linkler üzerinden, e-posta kurulumu resimli anlatılmış ve nasıl kullanılacağı detayları ile verilmiştir. Mail göndermek istiyor ve bu işlemin nasıl yapıldığını bilmiyorsanız, aşağıdaki resimli anlatımların olduğu konuya giriş yapın.

Exit mobile version