Kimdir

Ece Mumay Kimdir

Son zamanlarda seslendirdiği şarkılar ile Ece Mumay kimdir sorusu merak ediliyor. Genç şarkıcı güzel sesi ile birlikte müzik severler tarafından büyük bir beğeni topluyor.

Ece Mumay Kimdir?

Ece Mumay 12 Ağustos 1998 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Çok küçük yaşlarda müzik hayatına başlamış ve 8 yaşındayken gitar çalmayı öğrenmiştir. Daha sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı bölümünde lise eğitimi almış ve burada kemençe üzerine dersler almıştır. Son yılında ise gitar bölümüne geçmiş ve buradan mezun olarak üniversitede de İstanbul Üniversitesi Konservatuarı bölümüne girmiştir. Kendisi için ana seçtiği enstrüman gitardır.

Özellikle ünlü şarkıcı İrem Derici’nin Kalbimin Tek Sahibine isimli şarkısına klip çekmiş ve Mumay bu klipi Twitter hesabından paylaşmıştır. Ece Mumay twitter adresi üzerinden yaptığı paylaşım çok ilgi uyandırmış ve kendisinin de tanınmasına neden olmuştur. Hayran kitlesini kısa sürede genişleten Mumay, özellikle İrem Derici’nin de dikkatinden kaçmamış ve TRT 1’de yayınlanan sabah programına davet edilerek müzik severler tarafından tanınmıştır. Kısa sürede Youtube üzerinden videoları çok büyük ilgi çekmiş ve adını daha geniş kesimlere duyurmuştur.

Ece Mumay hemen şarkılar hazırlamış ve bunları arka arkaya yayınlamıştır. Belki Bir Gün, Gitmem, Vazgeç Gönül ve Eylül isimli single şarkıları çıkmış, daha sonra ise Odamdan isimli albümü de 2017 yılında müzik severler ile buluşmuştur.

Ece Mumay Şarkıları

Ece Mumay şarkıları ile kısa sürede geniş kesimlerin dikkatini çekmiş ve çıkardığı ilk albüm uzun süreler boyunca en çok dinlenen şarkılar listesinde kalmıştır. Bu başarısı sonrasında Mumay 2019 yılında Söyle ve Hırka isimli şarkıları da yayınlamış, bu şarkılar da yine müzik severler tarafından beğenilmiştir. Ayrıca Mumay 2020 yılında Senden Sonra ve Ansızın şarkılarını da yaparak müzik severlerin beğenisine sunmuş ve yayınlanan bu şarkılar da yine beğeni ile karşılanmıştır.

Ece Mumay hobileri arasında yüzmek, tenis oynamak ve seyahat etmek yer almaktadır. Yeni şarkı çalışmalarını sürdüren Ece Mumay’ın ikinci albümünün de yakın zamanda müzik severler ile buluşması beklenmektedir. Mumay aslan burcu olup İstanbul’da yaşamına ve müzik çalışmalarına devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu