Genel Konular

Dubai İşçi Alımı 2021

Dubai’de çalışmak isteyenlerin sayısı her geçen gün artıyor çünkü ödenen ücretlerin yüksek olması Dubai’de çalışmayı cazip hale getiriyor. Dubai işçi alımı 2021 yılında da devam edecek olup çalışmak isteyenlere önemli avantajlar sunacak.

Dubai İşçi Alımı

Dubai işçi alımı sayesinde sürekli gelişmekte olan ülkede önemli kazançlar elde etmek mümkündür. Çalışma koşullarının iyi olması ve yüksek ücretler nedeniyle her geçen gün Dubai’de nasıl çalışılır sorusu daha fazla kesim tarafından merak ediliyor. Alınan ücretlerin yanında Dubai’de çalışma koşulları aynı zamanda yardım ücretleri sayesinde de cazip hale gelmektedir. Tüm bu koşullar ile birlikte Dubai’de çalışmak oldukça rağbet görmektedir.

Dubai, Arap Yarımadası’nda bulunan ve bir tür prenslik olarak siyasal sistemin olduğu ülkedir. Birleşik Arap Emirlikleri’ne bağlı olan emirlik, bölgedeki en popüler yerlerden birisidir. Nüfus olarak ortalama 2,7 milyon nüfusa sahiptir ve özellikle Hindistanlı ya da Pakistanlı sayısı bakımından da oldukça geniştir. Bölgedeki yerli halk nüfusu yüzde 17 olup çoğunluğu dışarıdan gelenler oluşturmaktadır. Sayının bu kadar yüksek olmasındaki en büyük etmen ise Dubai’de yaşam koşullarının ekonomik olarak yüksek olmasıdır.

Dubai’de Çalışma Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Dubai nüfusu yabancı ağırlıkta olmasını iş gücü ihtiyacına ve yüksek maaşlara borçludur. Aynı zamanda nüfus az olduğu için Dubai’de iş başvurusu yapanların başvuruları diğer ülkelere göre daha kolay bir şekilde kabul edilmektedir. Petrol ve altın kaynakları bakımından zengin olan ülke, özellikle 1970’li yıllarda önemli bir kalkınma hamlesi başlatmış ve özellikle inşaat alanında büyük yatırımlar yapmaya devam etmektedir. Yapılan mimari projelerden bazıları tüm dünyanın bildiği semboller haline gelmiştir. Aynı zamanda sosyal hayatı da destekleyecek olan projelerin hayata geçirilmesi ile birlikte pek çok alanda iş imkânı oluşmuştur.

Dubai’de çalışmak isteyenler için ilk nokta özellikle inşaat işlerinde yoğun bir işçi ihtiyacı bulunmasıdır. Bu bakımdan inşaat işlerinde daha kolay bir şekilde iş bulmak mümkün olmaktadır. Bina, yol, köprü ve benzeri yapılar sürekli olarak yapılmakta, buradan doğan iş gücünün de karşılanması için çok fazla çalışana ihtiyaç duyulmaktadır. Ortalama olarak Dubai’de inşaat işlerinde çalışmak yeni başlayanlar için aylık 1000 – 1500 dolar arasında getiriye sahiptir. Her ne kadar Türkiye standartlarında alınan aylık çok yüksek olsa da Dubai’de geçirilecek yaşam süresinde harcanacak olan tutarların hesaplaması iyi yapılmasıdır. Ortalama 1 + 1 daire kiralamak 1500 dolar, kahve 3 dolar, lokantada yemek 20 dolar, aylık elektrik ve su faturası 300 dolar, toplu taşıma bileti 2 dolar, internet 50 dolar civarındadır. Bu bakımdan Dubai’ye işçi olacak gidecekler bu noktalara dikkat etmeleri gerekir.

Dubai İşçi Maaşları Ne Kadar?

Dubai işçi maaşları yapılan iş tanımına ve deneyime göre değişmektedir. Ortalama aylık maaşlar ise şu şekildedir;

 • İnşaat Proje Yöneticisi : 8.500$
 • İnşaat İşçisi : 1500$-5000$
 • Elektrik ve Su Tesisatçısı : 1.300$
 • Şantiye Şefi : 10.000$
 • Elektrik Mühendisi : 4.355 $
 • İnşaat Mühendisi : 5.000$-25.000$arası
 • Marangoz ve Doğramacı: 500$-1000$
 • Komi-Garson : 500$-1500$
 • Mutfak Aşçısı : 2500$
 • Güvenlik Görevlisi : 1500$
 • Kasiyer Reyon Görevlisi: 1000$
 • Banka Personeli : 1500$-3000$
 • Şoför: 1200$

Bu fiyatların iş tanımına ya da çalışacak olanın niteliğine göre değiştiği unutulmamalıdır. Özellikle ilk kez Dubai’ye gidecekler için alınan maaşlar aylık geçim ihtiyaçlarını tam olarak karşılamaya yetmeyebilir. Bu yüzden örneğin ortak ev tutmak gibi tercihlerin yapılması başlangıçta daha iyi olacaktır.

Dubai İşçi Alımı Yapan Firmalar Neler?

Dubai işçi alımı yapan firmalar pek çok alanda farklılık göstermektedir. Genelde Türkiye’den Dubai’ye çalışmaya gitmek için işçi alımı yapan firmalar tercih edilmektedir, aksi halde Dubai’ye giderek iş aramak daha zorlu bir süreç olacaktır. Bu bakımdan Türkiye’den ayrılmadan önce bir firma ile anlaşmak çok daha yararlı ve kolay olacaktır. Böyle bir anlaşma dahilinde aynı zamanda aylık ne kadar ücret alınacağı, nerede kalınacağı ve diğer sosyal hakları da belirleme imkânı bulunmaktadır.

Dubai işçi alımı yapan firmaları bulmak için ise en çok İŞKUR tercih edilmektedir. Bunun yanında Dubai merkezli işçi alımı yapan firmaları da kısa bir araştırma yaparak bulabilir ve istenen şartları sağlayacak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Dubai Vizesi Nasıl Alınır?

Dubai vize işlemleri elektronik ortamdan yapılmakta olup sadece yetkili acenteler tarafından vize işlemleri yapılmaktadır. Dubai’de çalışmak için vizeye ihtiyaç duyulduğundan yetkili acenteler ile iletişim kurarak kolayca Dubai vizesi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu